درباره سایت

دفاع در فرهنگ معین اینطور تعریف می شود:

  1. از دستبرد دشمن حفظ کردن .

  2. بازداشتن ، پس زدن .

  3. پاسخ طرف مقابل در هر دعوی .

  4. جنگی که مسلمانان با کافران کنند برای جلوگیری از حمله آنان .

و درمورد واژه دفاع شخصی اینطور می توان گفت که این کلمه باتوجه به نیاز فرد و جامعه ایجاد شده است و استفاده از آن در دوران اخیر، مورد استقبال قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

ویکی پدیا

دفاع شخصی را ویکی پدیا اینطور تعریف می کند:

به پادکارهایی گفته می‌شود که شخص برای دفاع از سلامتی یا اموال خود یا دیگری به‌کار می‌بندد. در بسیاری از نظام‌های حقوقی، دفاع مشروع به‌عنوان حقی برای استفاده از زور در صورت مورد تعرض قرار گرفتن به رسمیت شناخته شده‌است.

این در حالیست که دفاع در اکثر جوامع امروزه به ویژه کشور عزیزمان، ایران، به رسمیت شناخته شده است و با عنایت به موارد ذکرشده بالا، حال علاقه و اشتیاق بسیاری برای یادگیری آن بین افراد بویژه جوانان ایجاد شده است؛ و اما مهمترین دغدغه و مشکلی که پیش می آید، عدم وجود وبسایتی مرجع برای این مهم است.

البته ناگفته نماند، بعضا منابعی هستند که زیرنظر اساتید یکی از رشته های ورزشی رزمی و در کنار رشته رزمی مربوطه به صورت بسیار محدود اقدام به آموزش می نمایند و یا بعضا بطور پراکنده افرادی (تقریبا ناشناس) اقدام به ارائه آموزشهایی نموده اند ولی وجود این آموزشها نه تنها کافی و راهنما نیست، بلکه موجب سردرگمی افرادیست که قصد یادگیری دقیق و اصولی دفاع شخصی را دارند.

سخن پایانی

اینها همه مقدمه ای بودند برای اینکه خدمت هنرجویان و مراجعه کنندگان عزیز اعلام داریم، هدف تیم ما ، ایجاد بستری مرجع (اعم از مقالات، ویدیو ها و… ) برای علاقه مندان به هنر دفاع شخصی است و نکته حائز اهمیت اینست که تمامی آموزش ها بصورت جامع و رایگان است و لازم به ذکر است، کلیه مقالات و آموزشها بصورت تولید محتوا بوده و عبدا از سایر سایت ها و منابع گردآوری نشده اند و مهمتر از همه اینکه، تمامی آموزشها توسط استاد سعید غفاری که نام آشنای بسیاری از علاقه مندان این هنر هستند، می باشد.

تمامی توضیحات، مقالات، آموزشها و ویدیوهای رایگان ارائه شده در سایت برای یادگیری کافی هستند، اما اگر عزیزانی قصد غنای دانسته هایشان را داشتند، می توانند از محصولات فروشگاه سایت بهره گیرند.

استاد سعید غفاری

گر طالب عشقی، یاعلی

دلدادگـــی آمـــوز اگـــر طالـــب عشقـــی
یوســـف نفـروشند بـه کـس، غیـر زلیخــا
مطالعه بیوگرافی استاد سعید غفاری